Sıkça Sorulan Sorular

İnternet üzerindeki alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştirilen bu sistemde, herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek Kredi Kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilmektedir. Böylelikle kart numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa dahi şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik güvenliğinizi sağlamış oluyorsunuz.Bu sistemi aktive etmek için ayrıca bir ücret ödenmesi gerekmemektedir.

Mail adresinize gönderilen ve sipariş özetinizde yer alan SİPARİŞ NUMARANIZ ile dilerseniz Sophie Türkiye ana sayfasından kullanıcı girişi yaparak sipariş takibi kısmına girerek ürününüzün nerede olduğunu takip edebilirsiniz.

Ürününüzün teslimat sırasında eksiksiz olduğunu kontrol ediniz. Ürününüzün eksik, hasarlı veya ambalajının bozuk çıkması durumunda kargo görevlisine tutanak tutturarak siparişi teslim almayabilirsiniz.

Mesafeli satışlarda 4822 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanunda belirtilen hükme istinaden, Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren Sophie Türkiye olarak malı geri almayı taahhüt ederiz.

Almış olduğunuz ürünü iade etmek veya değiştirmek istemeniz halinde, ürünün size ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içinde tarafımıza ürünü iade etmek istediğinize dair bildirimde bulunmanız gereklidir.

Önemli: İade veya değişimini istediğiniz üründe veya ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, hasar, yırtılma ve benzeri bir durum tespit edilmesi halinde üründe iade veya değişim işleminin yapılması mümkün değildir.
İade ve değişim işlemlerinde kargo bedeli müşteriye aittir. Karşı taraf ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir.

İade koşullarında belirtilen şartlara uygun taleplerinizde; ilgili ürün Alg Oyuncak’ a ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli alışveriş yaptığınız hesaba iade edilecektir.

Sitemizde satışı yapılan tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firmanın garantisi altındadır. Kullanıcı hatalarından kaynaklanan arızalardan firmamız sorumlu değildir. Üretim ya da ürün hatası olan ürünler ile ilgili bizimle irtibata geçebilirsiniz. Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 iş günü içerisinde firmamızla 02122628155 nolu telefondan veya info@sophieturkiye.com adresinden iletişime geçtikten sonra aşağıdaki adresimize gönderebilirsiniz.

İade Adresimiz: ALG OYUNCAK FERAHEVLER MAH ŞAHİN SOK NO:7A SARIYER İSTANBUL

İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile Yurtiçi Kargo (444 99 99) ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. İade işlemi için ürünleri, Yurtiçi Kargo’ya bir kutu içinde teslim edilmesi gerekmektdir. Orijinal gönderi kutusunu attıysanız, durumu Yurtiçi Kargo’ya ileterek, yeni bir kutunun da size gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza iade edilmektedir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, MAKSİMUM 10 gün sürebilir. Siparişinizde kullandığınız hediye çeki/çekleri iade işlemi esnasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. 

İade veya değişimlerinizi, ürünün orijinal ambalajı bozulmayacak şekilde ayrıca bir kutunun içerisine koyarak kargoya teslim etmenizi rica ederiz. Ambalajı bozulmuş veya ambalajı bulunmayan ürünlerin iadesi/değişimi maalesef gerçekleştirilememektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı’nın hijyenik ürün yönetmeliğine göre ayıplı ürün olmadığı sürece hijyenik ürünlerin açıldıktan sonra iade veya değişim imkanı bulunmamaktadır. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir
 
İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?
 

İade ettiğiniz ürün/ürünler depomuza ulaştıktan sonra uzman ekiplerimiz tarafından kontrol edilecek olup, iade şartlarına uygun olması durumunda iade işlemleri başlayacaktır. Ürün/ürünlerin para iadesi ortalama 3 / 5 iş günü içerisinde ilgili hesabınıza yapılacaktır.

İade ettiğiniz ürün/ürünler depomuza ulaştıktan sonra uzman ekiplerimiz tarafından kontrol edilecek olup, iade şartlarına uygun olması durumunda iade işlemleri başlayacaktır. Ürün/ürünlerin para iadesi ortalama 3 / 5 iş günü içerisinde ilgili hesabınıza yapılacaktır.

Siparişlerinizde 200TL ye kadar olan alışverişlerinizde kargo ücreti 8 TL olarak tahsis edilir. 200 TL ve üzeri alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Siparişinizi verdiğiniz ve sipariş onayını aldığınız anda size bir e-posta gönderilir ve sipariş kaydınız bize ulaşır. Algoyuncak.com sevkiyat birimine sipariş kaydınız ulaştığı andan itibaren en geç üç (3) gün içerisinde ürünleriniz hazırlanır ve kargo’ya teslim edilir. Kargo firmasında yaşanabilecek gecikme ve sorunlardan dolayı alg oyuncak firması sorumlu tutulamaz.

Teslimat süresi, siparişinizin kargoya verilmesinden itibaren İstanbul için ortalama 1 iş günü, diğer bölgeler için ise ortalama 1-3 iş günüdür. Siparişiniz belirttiğiniz teslimat adresinde size veya sizin belirttiğiniz kişiye teslim edilir. Siparişlerinizin teslimatı kargo tarafından yapılmaktadır. Siparişinizin takibini ‘Sipariş Takibi’ bölümünde yapabilirsiniz.

Amacımız mümkün olan en kısa sürede siparişlerinizin size ulaşmasını sağlamaktır. Gün içinde saat 16.00’a kadar verilen siparişler en geç üç (3) gün içerisinde kargoya teslim edilir. Size teslimatı, bulunduğunuz ilin uzaklığına göre değişmekte olup, siparişinizin durumunu ‘Sipariş Takibi’ kısmından takip edebilirsiniz.

Kargo teslimat sırasında adreste bulunmamanız durumunda bir “Ziyaret Notu” bırakacaktır. Bu durumda ilgili kargo firması ile iletişime geçip bilgi vermeniz halinde, kargonun tekrardan size teslimatını sağlayacaklardır.

Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi veya ehliyet isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Her hangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz.

Teslim aldığınız ürünler kargodan eksik çıkarsa ‘İletişim’ sayfasında sipariş numaranızı belirterek durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en yakın kısa sürede bu konuda cevap verilecektir. Dilerseniz 0212 262 81 55 no’lu telefondan müşteri hizmetleri yetkilimizle görüşebilirsiniz.

K.K.T.C.’ye yapılan ürün teslimatlarında Kargo ücreti alıcıya aittir. Ürünler K.K.T.C. gümrüğüne ulaşınca kargo firmamız müşterimizi haberdar etmekte ve müşterimiz ürünü almak için gümrüğe gelip, gümrük bedelini ödedikten sonra ürünü teslim alabilmektedir. Kargo bedeli ürünlere göre farklılık gösterdiğinden müşteri hizmetlerine geri dönülerek bilgi alınmasını rica ederiz.

Herhangi bir sebepten dolayı verdiğiniz siparişi iptal etmek istediğinizde tek yapmanız gereken bize telefon, mail veya sitemizin mesaj bölümünden ulaşmaktır. Siparişleriniz gerekçe ibraz etme zorunluğu olmaksızın iptal edilecektir. Sipariş iptaliniz ürünün kargoya verilmesinden sonra gerçekleştiği taktirde kargo masrafları tarafınıza yansıtılacaktır. Lütfen siparişlerinizi iptal etmek istediğinizde bize sipariş tarihi, sipariş numarası veya kullanıcı adınız ve ürün ismi gibi bilgilerinizi de iletiniz.

ALG OYUNCAK kargo işlemlerini, Yurtiçi kargo ile sürdürmektedir. Siparişlerinize ait kargolar kargo aracılığı ile belirttiğiniz adrese teslim edilir. Belirttiğiniz adreste bulunmamanız durumunda kargo, en yakın şubesinden alabileceğinize dair özel bir not bırakmaktadır. 3 gün içerisinde şubeden teslim alınmayan ürünler geri iade olarak tarafımıza tekrar ulaştırılmaktadır

Shopping cart